fbpx

Visioon

Et kõrge kvaliteediga, teaduspõhine ning eestikeelne finantsharidus oleks arusaadavas keeles ja vormis kättesaadav igale soovijale sobival ajal ja kohas.

Tõnn Talpsepp

Rahandusprofessor ja investor

Tõnn Talpsepp on rahandusprofessor ja investor. Ta alaustas börsikauplejana ning peale edukat päevakaupleja elujärku on tegutsenud pikaajalise investorina kombineerides oma portfellis nii passiivseid indeksfonde, aktiivseid aktsiainvesteeringuid kui riskantseid finantsinstrumente. Lisaks leiab tema portfellist ka väiksema riskiga kinnisvarainvesteeringud. Tõnn on hinnatud õppejõud ja koolitaja, kelle koolitustel on käinud tuhandeid osalejaid. Tal on rahanduse doktorikraad, prestiižed sertifikaadid CFA ja FRM ning unikaalne kombinatsioon akadeemilisest taustast ja praktikast.

Vaata siit ka Tõnn Talpsepa videotutvustust:

Miks ma seda teen?

Kellele see sobib?

Üheks minu missiooniks on anda edasi teadmisi millest arvan kasu olevat igale investorile. Olen nende teadmiste omandamiseks ühe kahekümne aasta vaeva näinud, lugenud sadu või isegi tuhandeid erialaseid raamatuid ning teadustöid ning panen igapäevaselt investorina turul oma naha ja raha mängu.

Kogemustel põhinevad lood on küll huvitavad, aga tegelikkuses on need vaid piisake meres kõigist olemasolevatest teadmistest. Siit leiad kombinatsiooni akadeemilistest teadmistest ja minu praktilisest kogemustest rakendades ning järele proovides neid teadmisi. Räägin sellest, mis praktikas töötab ning mis hästi ei tööta ning tõstan esile kõige olulisema. 

Olen käinud läbi haridustee rahanduse doktorini, sooritanud edukalt keerukaid rahvusvahelisi finantsanalüütikutele mõeldud sertifikaadieksameid ning tegelen tipptasemel investorite käitumist uuriva teadustööga. Kuid mis kõige olulisem, olen pannud kõik need teadmised ja soovitused proovile ka praktikas, tegutsedes investorina ning lähtudes ise oma tegemistes nendest samadest põhimõtetest, millest räägin koolitustel. Mõned asjad on mul tulnud välja paremini, mõned kehvemini ja selleks kõigest siin ka ausalt ja avatult räägin.

Panin oma investeerimisalsed teadmised ja kogemused videoformaati ning püüan anda neid edasi selgelt ja lihtsalt, et ka alustajale oleks kõik arusaadav. Olen siia kokku koondanud ka kasulikku lisamaterjali ja enda tööriistu, mis on osalejatele vabalt kättesaadav. Mõned koolitustel käsitletavad teemad on keerukamad ja mõeldud juba kogenumatele investoritele. Samas on paljud teemad piisavalt lihtsad, mis on jõukohased ja kasulikud ka neile, kes alles astuvad oma esimesi samme investeerimismaailmas.

Koolituste jälgimine ja online seminaridel osalemine ei eelda ülikoolikraadi ega varasemat kogemust. Olen siia kokku kogunud kõik oma aastate jooksul kogutud teadmised selleks, et need oleks kättesaadavad ka neile, kes minu koolitustele või loengutesse füüsiliselt ei satu.

Ning kui sa oled jõudnud juba tasemele, et videokoolitustel räägitu on teada, kuid huvi on endiselt sügavam, saad osaleda regulaatselt toimuvatel online seminaridel. Seal vastan oma parima teadmise juures kõigile täiendavatele küsimustele ja teen ülevaateid aktuaalsetel investeerimisteemadel.

Käesoleval veebilehel olevad koolitused on videoformaadis. Olenevalt koolitusest täiendavad videosid ka valikvastustega testid või ülesanded, mis aitavad kinnistada teadmisi.

Videoformaat ei ole kõigi jaoks, kuid on suuresti hariduse tulevik ja olevik. Siinsed videod ei ole kuivad ja akadeemilised, vaid kohati hoopis meelelahutuslikud. Videoformaat ei ole mõeldud asendama auditooriumis tekkivat õhkkonda või raamatust loetavat põhjalikkust. See on selleks, et tuua esile ja rõhutada kõige olulisemat ning seda õpet toetavad käesolevas keskkonnas olevad lisamaterjalid. Lisaks saad valida paketi, mis võimaldab ühineda regulaarselt toimuva virtuaalse auditooriumiga online seminaride näol. 

Kui tasulised koolitusvideod ei ole see, millele raatsid oma eelarves raha kulutada, siis koos Kristjan Liivamägi ning Tarvo Vaarmetsaga oleme oma teadmised pannud ka kaante vahele kolmes raamatus: “Rahaedu põhimõtted”, “Investeerimisedu põhimõtted” ning “Investeerimisedu meistriklass”. Nimetatud raamatud on kenasti tasuta kättesaadavad kõigis korralikes raamatukogudes või kõige soodsama hinnaga lehelt rahaedu.ee. Lisaks saab minu ja eelpool nimetatud kolleegide abil tulla teadmisi ammutama Tallinna Tehnikaülikooli või mõnel valitud juhul ka mujal toimuvale koolitusele.

Kuidas ma seda teen?

Õpi midagi uut iga päev!

See on moto, millesse usun ning miks see veebikeskkond ning selle sisu on loodud. Ning ära hoia neid teadmisi ainult endale, vaid jaga neid ka teistega. Isegi kui sellest kohe kellelegi otsest kasu ei teki, siis lõpuks viivad meid edasi teadmised, mis kombinatsioonis kogemuse, õnne ja visa tööga aitavad saavutada edu igal elualal. Võibolla saad sinagi kedagi edasi aidata või uusi uksi avada.

Tõnn Talpsepp
Haridusentusiast
Tutvustus

Tõnn Talpsepp

PhD, CFA, FRM

"Professionaalne investor ja rahandusprofessor"

Olen finantsturgudega seotud olnud kogu oma teadliku elu, olles töötanud pangandussektoris, investeerimisettevõttes ning Eesti, Soome ja Šveitsi ülikoolides. Lisaks doktorikraadile rahanduses on mul ka IT-alane magistrikraad ning tegelen teadustööga, mis neid kaht valdkonda seob. Olen olnud päevakaupleja ning tegutsen investorina, kuid alati on üheks minu eesmärgiks olnud rahandusalaste teadmiste edasiandmine.

Hinnatud koolitaja

Hinnatud ja tunnustatud koolitaja ning õppejõud.

Õpi omas tempos

Vali endale sobiv koolitus või pakett ning vaata ja kuula loenguid ning lahenda teste või ülesandeid endale sobival ajal ja tempos.

Väärtuslikud teadmised

Saa osa teadmistest, kogemustest ning õppetundidest, mis põhinevad nii koolitajate isiklikul kogemusel kui ka akadeemilistel ja teaduspõhistel teadmistel.